TÉMA Hypnóza

Telepatie – zázrak, podvod, nebo sebeklam?

Telepatie, neboli přenos myšlenek na dálku pouhou silou mimosmyslového vnímání, byla a je předmětem mnoha odborných experimentů, výzkumů a vědeckých diskusí. Přestože reálná možnost a samotná existence telepatie nebyla dosud věrohodně prokázána a mnohé pokusy a zkoumání mluví proti ní, moderní svět ji neodmítá a je na ní založeno i nejedno náboženství.

Existenci telepatie neodmítá ani parapsychologie, obor zabývající se mimosmyslovým vnímáním, zabývají se jí však i další vědecká psychologická odvětví, jako je experimentální psychologie nebo psychotronika. Telepatie je často spojována s telekinezí, schopností ovládání nejrůznějších neživých předmětů na dálku, silou myšlenky.

Halucinace nebo vnější síly?

Zastánci existence tohoto jevu tvrdí, že člověk obdařen těmito schopnostmi přijímá tzv. elektromagnetické vlny nebo signály z vnějšího prostředí.

Odpůrci však zastávají názor, že tyto signály jsou natolik nezřetelné a slabé, že lidskou mysl nemohou nijak ovlivnit a zaniknou dřív, než by mohly být jakkoliv vnímány. Samotnou možnost telepatie nepřipouští s vysvětlením, že jde o blud, podvod, sebeklam nebo dokonce halucinaci.

Ani z biologického hlediska totiž v lidském organismu neexistuje nic, co by tuto mimosmyslovou činnost mozku dokazovalo a připouštělo.

Experimenty dokazující telepatii a telekinezi

Experimentů snažících se dokázat nebo vyvrátit existenci telepatie bylo už provedeno desítky a stovky, za asistence odborných skeptiků i zastánců jevu. Přinášely pozitivní i negativní výsledky. Spočívaly ve schopnosti vnímání energie druhé osoby a čtení informací či obrazců, které vysílá (Ganzfeld experimenty).

V oblasti telekineze dosáhly některé pokusy ohromného věhlasu a uznání, jedním z nejznámějších je například experiment s Ruskou Ninou Kulaginou, která za asistence odborníků opakovaně předvedla své nevysvětlitelné schopnosti -  pohyb předmětů po stole silou vůle, vychýlení střelky kompasu a podobně.

Je v každém z nás “síla vyšší moci?“

Někteří odborníci, ale i laici zabývající se analýzou této a podobné problematiky považují telepatii jen za další, svým způsobem přirozený způsob neverbální komunikace. Sem řadí i jevy, jako je jasnozřivost nebo mimosmyslové schopnosti a vnímání vyvolané pomocí hypnózy. Někteří přisuzují jistou dávku “nadpřirozených“ schopností každému z nás a snaží se nás povzbuzovat v jejich prohlubování.

Nutno uznat, že lidská mysl je labyrint dosud skrývající tajemství a jakýkoliv druh talentu je dar předurčený ke zdokonalení.

Telepatie – zázrak, podvod, nebo sebeklam? patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Hypnóza patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Hypnóza

 • Scot Licon 20.03.2017 18:03 Hypnóza

  Potřebuji půjčku co nejdříve ?? ONLY% 3 @ Ahoj Naléhavě bude zapotřebí dodatečné prostředky p…

 • Petr Král 14.03.2017 10:03 Hypnóza

  Utíkejte pomalu :-) Kdyžtak se vraťte pro radu, co se zlomenou nohou.

 • oss 11.12.2016 23:12 Hypnóza

  Diskuze , fakt na úrovni ... honem pryč

 • Hurá 22.11.2016 15:11 Hypnóza

  hurá - konečně přínosá diskuse

 • DAIDE 06.10.2016 10:10 Hypnóza

  Potrebujete pôžičku, úver alebo hypotéku? Pretože tie sú odmietnuté bankami, tie sú v zlom stave…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku